…jer je odbio da je poljubi.
Helen Staudinger (92) nije mogla da se pomiri sa činjenicom da njen pedesettrogodišnji komšija nije želeo da je poljubi, pa je prema njemu ispalila četiri metka iz poluautomatskog pištolja. Srećom, promašila je.
(Via)
Stecište onih koji umeju da čitaju između redova
…jer je odbio da je poljubi.
Helen Staudinger (92) nije mogla da se pomiri sa činjenicom da njen pedesettrogodišnji komšija nije želeo da je poljubi, pa je prema njemu ispalila četiri metka iz poluautomatskog pištolja. Srećom, promašila je.
(Via)
Ide vikend, pa je red da nađemo neku muzičku temu koja će nam se zalepiti za pamet kao muzička podloga. Evo predloga: Firth of Fifth, numera sa albuma Selling England by the Pound. Solo na gitari koji je proslavio Stevea Hacketta, jednog od meni omiljenih muzičara u svim kategorijama.
A onda da malo zabiberimo: sledi verzija sa prošlogodišnje Hackettove turneje. Ona, nažalost, nije imala mnogo veze sa onim što je on radio na Nišville festivalu letos sa grupom Djabe, gde smo uredno bili na prozivci (ali to je druga tema).
I za kraj, da se preslišamo. Ovaj solo je jedan od najlepših u progressive rocku kao žanru i zaslužuje pogled sa svih strana. Skraćeni aranžman odsviran uživo u Budimpešti 2004. godine, ništa manje uzbudljiv.
I to bi bilo to, zasad.
A sad imam predlog za vas: bio bi red da učinite sebi nešto dobro – da čujete ono što se na ovom youtube pingvin-zvuku ne može čuti. Potražite uslove da čujete originalnu studijsku verziju Firth of Fifth u hi-fi uslovima ili makar u pristojnoj psihoakustičnoj varijanti, po mogućnosti veoma glasno. Opustite se tokom tih devet i po minuta i dozvolite bas-pedalama da vam razvale glavu počev od 6:52.
Biće to doživljaj koji nećete zaboraviti.
Zapravo, ovo može i drugačije: isprobaću projekat “jedna na dan”, što je koncept koji preporučuju mnogi. Baš da pokušam.
Proleće dolazi. Ovo je jedan ugao scene koju vidim kroz svoj prozor.
Pratiću ovu scenu nekoliko puta mesečno sledećih godinu dana. Možda bude male promene ugla, drugačiji izrez ili neka druga sitna razlika, ali to je sasvim dobra scena za praćenje promena godišnjih doba.
Ovde je, izgleda, reč o naknadnoj pameti.
Ovih dana je osvanula vest koja je uzburkala duhove, najviše zahvaljujući praksi izazivanja senzacije kojoj mediji pribegavaju ne bi li usput pospešili svoju sopstvenu popularnost. Elem, pojavili su se plakati na kojima piše: “Šta ćeš ovde? Završi Megatrend i – pali!”, sa slikom zgrade parlamenta Ujedinjenog Kraljevstva. Evo i slike sa bilborda: