Video-krečenje

U ovoj video-prezentaciji predstavljen nam je koncept video-krečenja (bojenja, farbanja, kako god vam drago; ja sam odabrao svoj najdraži termin). Reč je o tehničkom konceptu koji omogućuje simulaciju nanošenja slika na zid pokretima koji podsećaju na farbanje ili nanošenje plakata na zid. Trik je u tome što su slike koje se nanose – pokretne.

Besprekorno dobar koncept: naoko vandalizam, a zapravo nalaženje izraza u kontekstu nekog neočekivanog mesta. Čak, otvaraju se neka zanimljiva pitanja: recimo, da li pokretna slika na zidu daje novi kontekst mestu? U slučaju Beograda, moglo bi štogod da doprinese.

Ovaj rad je pobedio na vimeo konkursu za 2012. u kategoriji “Captured”, što bi imalo smisla da se prevede kao “video-zapis neke radnje”.

Jedna na dan (75): 14. jun 2012.

Uposliti distorziju na slici tako da postane ključni element: zanimljiv zadatak. To sam već radio, ali u vreme kad je bilo mnogo lakše skliznuti u grešku nego u kreativni proces…

Pratim dosta blogova o fotografiji, a u nekima od njih ponekad nalazim zanimljive ideje. U jednom članku čitam o tome šta može da se učini da bi fotka delovala kao da je stara. Jedan od šest saveta veli: slobodno navali visok ISO faktor, pa uposli visok šum kao element slike. Prisetim se kako sam baš to radio sa svojim G6, beše negde i među fotkama dana, ko će sad da traži… Pade mi pogled na davno napravljene brodiće od papira, pomislim kako zgužvani čaršav liči na uzburkano more, ruka nekako sama pođe ka dugmetu za ISO koji sam okrenuo na 6400… Posle maličak obrade, ispade ono što sam želeo:

Jedna na dan, 14. jun 2012: brodovi na uzburkanom moru...

(pogledaj veću fotografiju)

Nastavite sa čitanjem… “Jedna na dan (75): 14. jun 2012.”