Dečiji rođendan

Kako preživeti dečiji rođendan? U igraonici, mislim.

Ne, nemam nikakav mudar savet. Imam pitanje na koje nemam odgovor, bez obzira da l’ je Aleksin rođendan ili nekog njegovog drugara. Deca se jurcaju, igraju, izbegavaju da jedu i rade sve ono što se od njih očekuje. Roditelji sede i smaraju se Sleepy smile, gledaju ih I don't know smile, srknu malo kafe Coffee cup i(l’) vode, pa u krug.

U stvari lažem. Majke se tu brzo i lako upoznaju; očevi su ti koji se smaraju, na mobilnom kuckaju poruke il’ traže izveštaje iz kockarnice.Mobile phone Neko čak piše prilog za Suštinu pasijansa. Winking smile Computer I tako kad su “tuđi” rođendani…

Nastavite sa čitanjem… “Dečiji rođendan”

Došla je jesen

22. septembra u 16:49, tačnije ovog trenutka, počela je jesen.

A sad žuto.

I trajaće do 21. decembra u 12:12.

Mirna voda

Danas slušamo autorsku muziku čoveka koji je prirodom intenziteta svojih aktivnosti, ali ipak bih rekao – na žalost, mnogo poznatiji kao producent nego kao autor i izvođač. Ono jeste da je on svoju ličnu autorsku karijeru izgradio upravo surfujući na vrhu talasa te popularnosti u ulozi producenta, ali to sve ide u rok službe…

Daniel Lanois (čita se “lenoa” – on je poreklom iz Kvebeka, frankofonskog dela Kanade) jedan je od najznačajnijih američkih producenata uopšte, sa referencama koje malo ko ima u popularnoj muzici. Koproducirao je jedini album mrske mi grupe koji bih mogao da slušam (kad bih imao akutni napad gluposti). Takođe, producirao je i inženjersku logistiku obezbedio za album Le Noise, jedan od najznačajnijih projekata Neila Younga u karijeri. Naći ćete njegovo ime i na kapitalnim delima Boba Dylana, Petera Gabriela, Emmylou Harris, Williea Nelsona… I još kod mnogih, i to je uvek prolazilo zapaženo.

Sve je to lepo, ali i dalje hoću da vam skrenem pažnju na Daniela Lanoisa kao muzičara i sjajnog autora čiji karakteristični stil je moguće prepoznati. Danas slušamo nešto sa njegovog prvog albuma Acadie (1989).

Majstor.

Vašoj pažnji preporučujem i fenomenalnu numeru “The Maker“, za koju mi uopšte nije jasno zašto je nisam stavio kao muziku za popodne umesto “Still Water“… Pa dobro, šta da se radi… Winking smile

Tražite dalje i sami. Ako su vam se ove numere dopale, tak ćete otkriti još toga zanimljivog…

Vikend bioskop: Dan mrmota

Naziv ovog filma pomenut je na Suštini pasijansa, u kontektstu izraza koji se uvrežio u narodu, tačno četiri puta u protekle dve nedelje. Stoga je red da obnovimo gradivo.

Originalni naziv: Groundhog day
Godina izdanja: 1993
Reditelj: Harold Ramis
Glavne uloge: Bill Murray, Andie MacDowell, Chris Elliott
Trajanje: 101 minut

Nastavite sa čitanjem… “Vikend bioskop: Dan mrmota”

San o ružičastom

Hajde da se prisetimo jednog klasika.

Koliko simbolike ima u ovom animiranom filmu, tek sad sam svestan. Nekad smo se zabavljali gledajući Pink Pantera – a gledali smo ga i u eri crno-belih televizora – i verovali da je svet naivan baš toliko koliko i mi, dok su nas održavali u stanju prosvećenog dremeža.

Imao bih šta da kažem na tu temu. Ali ne sada.

Jedna na dan (174): 21. septembar 2012.

Odlučni napad na temu se pretvorio u još odlučnije forsiranje jendeka dok nisam dopreo do pruge…

Zujao sam kojekuda po gradu u toku popodneva. A pošto se nebo napunilo simpsonima, poneo sam fotoaparat misleći kako bi bilo baš dobro da se latim atara. Oklevao sam: sunce je još uvek bilo visoko i oštro, a meni je bilo stalo da uhvatim teksturu neba. Vetar je odnosio simpsone i nije bilo vremena za čekanje: krenuo sam van grada…

…A onda sam skrenuo s puta i vozio malo po njivi. Kad sam izbio pred atarski jendek, shvatio sam da imam temu u temi. I nije bilo druge nego da pređem jendek i uhvatim scenu…

Jedna na dan, 21. septembar: Tačka nedogleda

(pogledaj veću fotografiju)

Nastavite sa čitanjem… “Jedna na dan (174): 21. septembar 2012.”